Medlemskab
Motion, Svømning & Fitness
  Fitness Holdplan 2018
     
 





















 
Klik på de enkelte hold for at se holdbeskrivelse   
 
Mandag Tirsdag Onsdag Torsdag Fredag Lørdag Søndag
08.00-09.00
Vandgymnastik
Henrik/Karsten
09.00-09.45
Cirkeltræning
Hot Easyline
Lise Christiansen
08.45-10.00
Power yoga for alle
Lise Christiansen
09.00-09.45
Cirkeltræning
Hot Easyline
Lise Christiansen
08.00-09.00
Vandgymnastik
Henrik/Karsten
09.00-10.00
Vandtræning
Flere instruktører (turnus)
09.00-10.00
Vandyoga
Anette Ziska/Jane Kolle
r
08.30-09.30
Styrketræning –
stram op
Lise Christiansen
10.00-11.00
Boldtræning for alle
Lise Christiansen
12.30-13.30
Vandgymnastik
Lise Christiansen
10.00-11.00
Mor i form
Lise Christiansen
09.30-11.00
*Seniortræning
DGI Sundhedsidræt
Lise Christiansen
09.30-10.30
Indoor Cycling
Instruktør turnus
10.00-11.30
Zumba MBL
Ezat
17.00-18.00
Vandgymnastik
Henrik/Karsten
17.00-18.00
Vandgymnastik
Henrik/Karsten
17.00-18.00
Vandgymnastik
Henrik/Karsten
13.30-14.30
Vandgymnastik
Lise Christiansen
11.30-12.30
Vandgymnastik
Hensyntagen hold
Lise Christiansen
Deetox Yoga Event
Tjek tidspunkt på Facebook
Forskellige instruktører
Personlig træning ring og book en tid
51145388  
17.00-18.00
Yoga for øvede
Ramona
17.00-18.00
Indoor Cycling
Morten Røhl
17.55-18.55
Hit Fit – dans dig glad
Christian Weichman
15.30-16.30
Cirkeltræning for seniorer
Henrik Møller Knudsen
16.00-17.00
Cross Gym
Catalina Lyngsø
10.00-11.00
Cross Mix
Malene Vestergaard
 
 
17.00-18.00
Indoor Cycling
(lukket hold)
Lars Ott
17.30-18.30
Step
Lotte Vejen
18.00-19.00
Parkour 1-9 kl.
Aabybro Efterskole
Mikkel Pedersen
16.30-17.30
Cross Gym 2
Funktionel træning
Claus Højen
Personlig træning
ring og book en tid 51145388
Personlig træning ring og book en tid
51145388  
 
17.30-18.30
ROFL Run løbeskole
Karsten mfl.
17.45-18.45
Parkour 1-9 kl.
Aabybro Efterskole
Mikkel Pedersen
18.15-19.00
ROFL Run løbeskole
Jane og Karsten mfl.
17.00-18.00
Indoor Cycling
Christian Andersen
 

Træningskoncepter
17.30-18.30
Puls og styrke
Lotte Vejen
17.45-18.55
Dynamisk Yoga
Anne Marie Jensen
19.00-20.00
Par Dans –
dans dig glad
Christian Weichman
17.30-18.45
*Rygtræning
DGI Sundhedsidræt
Henrik Møller Knudsen
  Styrketræning
Styrke og
stabilitet
19.00-20.00
Yoga for rustne mænd
Hanne Rødbro

Personlig træning
ring og book en tid 51145388

 
18.00-19.00
Programlægning
Kristian Østerbæk
18.15-19.15
Indoor Cycling
(lukket hold)
Lars Ott
  Vandtræning
Cardiotræning 
20.00-21.00
Water Combat
Morten Aarestrup
19.15-20.15
Yin Yoga
Anne Marie Jensen
19.15-20.15
Indoor Cycling
Christina Pedersen
19.30-20.30
Stram op – styrketræning
Morten Aarestrup
  Body Mind
Dans
20.00-21.15
Cross Gym 2
Claus Højen
19.30-20.30
Stram op – Styrketræning
Morten Aarestrup
 18.00-19.00
Programlægning
Kristian Østerbæk
Personlig træning ring og book en tid
51145388  
  Børn og familie
 Personlig træning
Personlig træning ring og book en tid
51145388
19.30-20.30
Vandgymnastik
for overvægtige
Mette Kronborg
Personlig træning ring og book en tid
51145388 
     
Løb 

Klik på Booking nedenfor og tilmeld dig holdene.

 

Køb og booking

Køb abonnement til DGI Badet, Motionscenter og Fitnesshold.
Køb klippekort til DGI Badet, Motionscenter og Fitnesshold.
Book plads på Fitnesshold og vandaktiviteter.
Book lokaler, haller og badmintonbaner.
Bemærk - ingen oprettelsesgebyr ved køb af abonnement.


Booking

Skolemad

Klik ind her og bestil din skolemad.
Menuerne skifter løbende, og er sammensat af gode og sunde råvarer, således du er sikret en energirig og varierende kost.
Der er mulighed for en god rabat ved bestilling til flere dage.


Skolemad