Medlemskab
Motion, Svømning & Fitness
  Fitness Holdplan Efterår 2017 
     
 





















 
Bemærk holdplanen træder i kraft fra august 2017. Ikke alle hold starter 1. august, men vil have løbende opstart af holdende, så hold øje med booking.

Klik på de enkelt hold for at se holdbeskrivelse

 
Dag Hold                             Tidspunkt Lokale Instruktør         
Mandag Vandgymnastik Kl. 08.00 - 09.00 Varmtvandsbassin Henrik/Karsten
Styrketræning-stram op Kl. 08.30 - 09.30 Multisal Lise CP
Kredsløbstræning sundhedsidræt opstart sep. Kl. 16.30 - 18.00 Multisal Hanne Rødbro
LUKKET HOLD  Indoor cycling - landevej Kl. 17.00 - 18.00 Indoor cycling lokale Lars Ott
Vandgymnastik Kl. 17.00 - 18.00 Varmtvandsbassin Henrik/Karsten
ROFL Run Løbeskole Kl. 17.30 -18.30 Mødes foran DGI huset Karsten Sørensen
Puls og styrke Kl. 18.00 - 19.00 Multisal Lotte Vejen
Yoga for stive kroppe og rustne mænd  Kl. 19.00 - 20.00 Selskabslokale 2 Hanne Rødbro
Cross Gym 2 (funktionel styrketræning) Kl. 20.00 - 21.15 Multisal Claus Højen
WaterCombat Kl. 20.00 - 21.00 Varmtvandsbassin Morten Aarestrup
Kostvejledning Bookes individuelt   Lise CP
Personlig træner Bookes individuelt   Morten mfl.
Programlægning Bookes individuelt   Henrik/Lise
         
Tirsdag
Træning for patientforeinger ( lukket hold) Kl. 09.00 - 10.00 Multisal Lise CP
Mor i form (med eller uden barn) Kl. 10.15 - 11.15 Multisal Lise CP
Vandgymnastik Kl. 17.00 - 18.00 Varmtvandsbassin Henrik/Karsten
Indoor cycling Kl. 17.00 - 18.00 Indoor cycling lokale Eric Lomborg
Step (start oktober)   Selskabslokale 2 Lotte Vejen
Dynamisk Yoga Kl. 17.30 - 18.40 Multisal Anne Marie
Mave Ryg Balle Lår Kl. 19.30 - 20.30 Multisal Morten Aarestrup
Vandgymnastik for overvægtige Kl. 19.30 - 20.30 Varmtvandsbassin  
Kostvejledning Bookes individuelt   Lise CP
Personlig træner Bookes individuelt   Morten / Lise
         
Onsdag Yoga for Alle Kl. 08.45 - 10.00 Multisal Lise CP
Programlægning Bookes individuelt Motionscenter Henrik/Lise
Kredsløbstræning  sundhedsidræt opstart sep Kl. 10.00 - 11.30 Multisal Hanne Rødbro
Vandgymnastik HENSYNTAGEN HOLD * Kl. 12.30 - 13.30 Varmtvandsbassin Lise CP
Vandgymnastik Kl. 17.00 - 18.00 Varmtvandsbassin Henrik/Karsten
Parkour fra 1.- 9. klasse Kl. 18.00 - 19.00 Aabybro Efterskole Nickolaj Jessen
ROFL Run Løbeskole Kl. 18.15 - 19.00 Mødes foran DGI huset Karsten Sørensen
Hit Fit - dans dig glad Kl. 18.00 - 19.00 Multisal Christian Wichmann
Fitness massage Kl. 19.00 - 20.00 Selskabslokale 2 Christian Jørgensen
PAR Dans (standard og latin) (starter til sep) Kl. 19.10 - 20.10 Multisal Christian Wichmann
Indoor cycling Kl. 19.15 - 20.15 Indoor cycling lokale Christina Pedersen
         
Torsdag Hot easyline Cirkeltræning (på land) Kl. 09.00 - 09.45 DGI badet rapos Lise CP
Mor i form (med eller uden barn) pushing moms Kl. 10.00 - 11.00 Udendørs Lise CP
Babysvømning  start 24.aug.  Kl. 11.30 - 12.00 Varmtvandsbassin Lise Chr. Poulsen
Vandgymnastik starter til sep. Kl. 13.30 - 14.30 Varmtvandsbassin Lise CP
Cirkeltræning for seniorer  Kl. 16.15 - 17.15 Multisal Henrik Knudsen
Indoor cycling Kl. 17.00 - 18.00 Indoor cycling lokale Christian Andersen
RYGTRÆNING sundhedsidræt for dig m. rygproblemer Kl. 17.15 - 18.45 Multisal Henrik Knudsen
Yoga for øvede Kl. 18.00- 19.00 Selskabslokale 2 Ramona
LUKKET HOLD Indoor cycling - landevej Kl. 18.15 - 19.15 Indoor cycling lokale Lars Ott
Stram op Kl. 19.30 - 20.30 Multisal Morten Aarestrup
         
Fredag Vandgymnastik Kl. 08.00 - 09.00 Varmtvandsbassin Henrik/Karsten
Seniortræning - Sundhedsidræt for dig der skal igang Kl. 09.30- 11.00 Multisal Lise CP
Vandgymnastik HENSYNTAGEN HOLD Kl. 11.30 - 12.30 Varmtvandsbassin Lise CP
Cross Gym 2 (funktionel styrketræning) Kl. 16.00 - 17.00 Multisal Claus Højen
         
Lørdag Vandtræning Kl. 09.00 - 10.00 Varmtvandsbassin Livredder
Hit Fit - dans dig glad lørdage lige uger Kl. 10.15 - 11.15 Multisal Christian Wichmann
Test din form (1.lørdag hver anden måned) Kl. 10.00 - 12.00 Multisal Claus Højen
Yoga Events / Detox på udvalgte lørdage /søndage Kl. 10.00 - 12.00    
         
Søndag YOGA i Vand (start okt 2016)      Kl.08.30 - 09.30 Varmtvandsbassin Anette Z/Jane K
Inspiration i motionscenter (hver 3. søndag)      Kl.09.30 - 10.30 Motionscenter Jeanette Ørvad
Kids Zumba      Kl. 09.00 - 10.00 Multisal  
Zumba      Kl. 10.00 - 11.00 Multisal Ezat
Klik på Booking nedenfor og tilmeld dig holdene.

 

Køb og booking

Køb abonnement til DGI Badet, Motionscenter og Fitnesshold.
Køb klippekort til DGI Badet, Motionscenter og Fitnesshold.
Book plads på Fitnesshold og vandaktiviteter.
Book lokaler, haller og badmintonbaner.
Bemærk - ingen oprettelsesgebyr ved køb af abonnement.


Booking

Skolemad

Klik ind her og bestil din skolemad.
Menuerne skifter løbende, og er sammensat af gode og sunde råvarer, således du er sikret en energirig og varierende kost.
Der er mulighed for en god rabat ved bestilling til flere dage.


Skolemad